Modne i wygodne – trampki damskie

trampki do stylizacji ze spódnica

Trampki to bardzo wygodne buty, chętnie noszone bez względu na płeć i porę roku. Doskonale sprawdzą się w szeregu sytuacji, a panie noszą je nawet do sukienek. Dziś ciężko uwierzyć, że te codzienne buty w swej historii mają nawet wojskowy epizod (który zresztą zapewnił im sukces i popularność po dziś dzień).

Jak to się zaczęło?

Pierwsze trampki powstały w okolicach 1832 roku. Choć nie wyglądały dokładnie jak te dzisiejsze, były prototypem obuwia o gumowej podeszwie. Ówcześni ludzie chętnie wykorzystywali je jako obuwie do gry w krykieta, a nieco później – także do jazdy na bicyklach.

Dopiero na początku XX wieku pojawiły się trampki w formie, która jest bardziej znana w dniu dzisiejszym. Wówczas zostały wprowadzone w Stanach Zjednoczonych jako obuwie dla koszykarzy, jednak nie cieszyły się wśród sportowców dużą popularnością – co zmieniło się na przestrzeni kolejnych lat.

Prawdziwy boom i rozkwit zapewnił trampkom najbardziej nieoczekiwany epizod w ich historii – wybór tego obuwia na buty treningowe dla armii amerykańskiej. Żołnierze docenili ich wygodę i wyszli w nich na ulicę, zarażając nimi wszystkich Amerykanów.

Trampki damskie na każdą okazję

Po tak bogatej i pełnej zmian historii, trampki zostały ukochanym obuwiem wielu osób. Obecnie są łączone z każdą stylizacją i świetnie komponują się nie tylko ze spodniami, ale także spódnicami czy sukienkami. Szczególnie ciekawy efekt dają w połączeniu z długimi, zwiewnymi spódnicami lub sukienkami letnimi.

Modne damskie trampki deezee nie znają ograniczeń. Wybór kolorów, fasonów czy wzorów jest tak ogromny, że niekiedy ciężko jest wybrać podczas zakupów jedną parę. Dzięki tak bogatej ofercie na rynku trampek, możliwe jest dobranie ich do każdego gustu i stylizacji.